Pomoc od Ukrajinských žen na faře

V Nové Strašecí žije od začátku války na Ukrajině asi o 200 lidí více. Všichni se snažíme nějak pomoci: ubytováním ve svých bytech, domech, domácnostech, finančně, překladem, vyučováním češtiny – jak kdo může.

Farní charita má prostředky na pomoc potravinovou a tak pomáhá každý měsíc jednou nákupní taškou zdarma. Obsahem jsou základní potraviny a drogerie + něco málo sladkého pro děti, také pleny a sunar. Za tuto pomoc jsou ženy více než vděčné. Vždy jsou milé, příjemné a také připravené si i navzájem pomoci. Jak s hlídáním dětí, doprovodem do školy, tak i doučováním a pomocí při vaření a praní.

I v takto těžké životní situaci, kterou by nikdo z nás neměnil, bylo osm nich ochotných nabídnou svou pomoc jako poděkování i nám na faře – při mytí oken – a že jich máme …spoustu. Věnovaly nám své dvě dopoledne a všechna okna jsme zvládli – přišel totiž i jeden muž, který do Čech přivezl svou 85 letou imobilní maminku.

Moc všem děkuji za pomoc a těším se na viděnou – protože v NS se již běžně potkáváme  a poznáváme.

Za Farní charitu

Julie Adltová (739 031 391)

Fotografie z akce: