Charita

Farní charita v Novém Strašecí byla jako samostatná organizace založena v červenci 2018 s posláním pomáhat lidem v nouzi. Naším cílem je pokusit se zaplnit „prázdná místa“ sociální sítě státu, která není s to pomoci lidem, kteří se sice ocitli přechodně nebo trvale v existenční nouzi, ale zároveň se z různých důvodů neucházejí o sociální dávky. Jistě každý z nás zná ve svém okolí člověka, který potřebuje pomoc, ale stydí se si o ní druhým říci. Budeme rádi, když takovým lidem o nás řeknete, nebo nám přímo na uvedený e-mail napište, o kom si myslíte, že by naši pomoc potřeboval.   

Budeme také vděční za jakýkoliv příspěvek na naši činnost, který můžete zaslat na transparentní účet vedený u Moneta Money Bank, a.s.: 227 846 705/0600.

Aktuality

Tříkrálová sbírka 2021 překvapila.

I přes to, že příprava sbírky musela být „denně“ korigována protiepidemickými opatřeními, vyšla z toho více než dobře. Tři králové se někde „smrskli“ na jednoho – například v Lišanech. Jinde byla pokladnička umístěna na OÚ – třeba v Rudě, a také na Lánech – kde se musela sbírka předčasně ukončit kvůli karanténě celého úřadu. V Novém Strašecí byla kasička na faře a v kostele – denně otevřeném. Občané o této „novince“ byli informováni aplikací Mobilní rozhlas města a i v nepřízni počasí vážili cestu a vhodili 7×500,- 5×1000,- 2×2000 i 3x 5000,- bankovku,-…v této době neuvěřitelná štědrost…

1. 2. 2021 Doba čtení: 2 minuty