Život farnosti

Letní setkání na faře pro děti

Letní setkání pro děti i letos bude. Věříme, že do začátku července se nařízení zmírní, abychom mohli uspořádat již 3. letní setkání na faře. Pomáhej nám Bůh. Cena pobytu (10 dní) činní 2 700 Kč. – V případě, že se nacházíte v tíživé životní situaci, tak je možnost, že by Farní charita NS finančně pomohla. (Platba za tábor bude vybírána až v červnu.) Zbývá 5 volných míst.

11. 5. 2021 Doba čtení: 1 minuta

Rozhovor se členy farního společenství mládeže [aktualizováno]

Každá válka má své oběti. Válka s covidem si svou daň nejvíce vybírá na dětech a mládeži. S nálepkou bezpříznakových roznašečů je společnost (tj. my) zcela odepsala. Jejich sociální život skončil dříve, než se mohl pořádně rozvinout. Je to příliš vysoká cena, kterou jsme zaplatili příliš ochotně. Jak současnou nelehkou dobu prožívá mládež ve Strašecké farnosti a jak se jim v tom všem daří nalézat Boha? Na to jsem se v půli března ptal členů farního společenství mládeže BEAM.

22. 4. 2021 Doba čtení: 25 minut

Rozhovor s katechetkou Klárou Baslíkovou

Předávat živou víru v Boha je dle mého názoru prvořadým úkolem křesťanských rodičů. V tomto náročném podniku by jim měl pomoci i farní katecheta či katechetka. Leckdy se však stane, že rodiče i katecheta svorně spolupracují spíše na traumatizaci svěřených dětí, než na jejich duchovním růstu. A jaká je situace v naší farnosti? Jsou naše děti v dobrých rukou, či jsou vydány napospas zákoníkovi, který jim předkládá Boží Slovo jako telefonní seznam a nutí je učit se nazpaměť celý Leviticus? Abych zjistil skutečný stav věcí, rozhodl jsem se požádat o rozhovor naší katechetku Kláru Baslíkovou…

1. 11. 2020 Doba čtení: 26 minut