Tříkrálová sbírka 2021 překvapila.

I přes to, že příprava sbírky musela být „denně“ korigována protiepidemickými opatřeními, vyšla z toho více než dobře. Tři králové se někde „smrskli“ na jednoho – například v Lišanech. Jinde byla pokladnička umístěna na OÚ – třeba v Rudě, a také na Lánech – kde se musela sbírka předčasně ukončit kvůli karanténě celého úřadu. V Novém Strašecí byla kasička na faře a v kostele – denně otevřeném. Občané o této „novince“ byli informováni aplikací Mobilní rozhlas města a i v nepřízni počasí vážili cestu a vhodili 7×500,- 5×1000,- 2×2000 i 3x 5000,- bankovku,-…v této době neuvěřitelná štědrost……. A vím, že byl dárce, kterému chyběla bankovka v hodnotě desetitisícové.

A to ještě nemohu tušit, kolik dárců využilo DAROVÁNÍ ONLINE, nebude jich jistě málo. I těch, kteří při darování použilo PČS Nového Strašecí nebo okolních obcí je jistě také mnoho. Všem moc děkujeme a ze zpětného příspěvku do Charity Nové Strašecí se budeme snažit co nejvíce pomoci potřebným. Více na www.farnostnovestraseci.cz/charita. Víte-li o někom, kdo pomoc potřebuje – ozvěte se nám.: 739031391. Děkujeme.

Vybralo se: Lišany 6.477,-, Ruda 3.304,-, Lány 2.627,- a Nové Strašecí 31.699,-. Celkem v hotovosti 44.107,-Kč. Jistě celkové dary /i s „onlajnem“/ předstihnou roky minulé. Všechny peníze byly vloženy 14.1. přes ČS na účet Charity ČR. Pro porovnání v „normálním“ lednu roku 2020 bylo 48.764,- a v roce 2019 bylo 29.6537,- Kč.

Moc děkujeme za vaši štědrost, přejeme požehnání do roku 2021, klid a pohodu do vašich rodin a také velkou dávku tolerantnosti a porozumění do příštích dnů.

Za Charitu Nové Strašecí Julie Adltová